"opakowania dla najlepszych"

KATALOG FEFCO

Opakowania zostały podzielone i opisane w międzynarodowym katalogu opakowań FEFCO - stworzonym przez organizację FEFCO (Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej). Organizacja ma swoją siedzibę w Brukseli - powstała w 1952 roku - skupia krajowe stowarzyszenia producentów tektury falistej na szczeblu Europejskim. Jednym z celów jej działalności jest rozwój i promocja nowych rozwiązań producentów tektury falistej oraz pomoc w komunikacji między producentami opakowań a rynkiem konsumentów.

Utworzony przez FEFCO katalog podstawowych wzorów opakowań kartonowych ma na celu zastąpić skomplikowane opisy konstrukcji opakowań z tektury (falistej i litej) prostymi symbolami powszechnie rozumianymi na całym świecie, niezależnie od różnic językowych. Katalog ten jest bardzo przydatnym narzędziem, a korzystają z niego producenci kartonów na całym świecie.
katalog fefco.pdf

Pudełka/kartony klapowe 200-231

Pudełka/kartony klapowe powstają zwykle z jednego wykroju. Posiadają klapy wieka i dna a jeden z brzegów zakończony jest zakładką służącą do zszycia bądź sklejenia. Do klientów wysyłane są w stanie rozłożonym na płasko, wymagającym jedynie zamknięcia klap i ewentualnie zaklejenia ich, np. taśmą samoprzylepną.

200-231 next prev
Pudełka dwuczęściowe 300-351

Pudełka dwuczęściowe (wieczkowe), to opakowania składające się z dwóch (lub więcej) oddzielnych, nakładających się na siebie części tj. dna i wieka. Zależnie od wymagań klienta są klejone bądź zszywane.

300 next prev
Pudełka składane 401-473

Pudełka składane wykonywane są z jednego formatu. Ich zaletą jest możliwość składania zazwyczaj bez konieczności klejenia czy też zszywania.

400 next prev
Pudełka wsuwane 501-512

Pudełka wsuwane, to rodzaj opakowań kilkuczęściowych. Mogą się składać z dwóch oddzielnych części, z których jedna wsuwa się w drugą, bądź części połączonych, z których jedna pełni funkcję wsuwanego wieka jak i dna. Do łączenia części stosuje się klej lub zszywki.

500 next prev
Pudła trwałe 601-621

Pudła/kartony trwałe, to opakowania tekturowe, których konstrukcja sprawia, iż są szczególnie wytrzymałe. Składa się je najczęściej z dwóch oddzielnych części bocznych i części środkowej, pełniącej jednocześnie rolę wieka, dna oraz pozostałych boków. Łączenie poszczególnych części odbywa się poprzez klejenie lub zszywanie.

600 next prev
Pudełka jednoczesciowe 700-774

Pudełka jednoczęściowe - wykonane z jednego formatu, składane, z elementami zaginanymi lub bigowanymi. W miejscu łączenia stosuje się klej bądź zszywki. Wykonywane są z jednego formatu. Ich zaletą jest możliwość składania zazwyczaj bez konieczności klejenia czy też zszywania.

700 next prev
Wyposaznie pudeł 900-999

Wyposażenie pudeł, to różnego rodzaju tekturowe przekładki, ścianki rozdzielające, narożniki, kratownice itp. Mają za zadanie lepsze zabezpieczenie pakowanych produktów przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie transportu lub magazynowania.

900 next prev